Перші вітроенергетичні комплекси Групи Нафтогаз, які він почав проєктувати, будуть в Одеській та Миколаївській областях, передає Енергореформа.
Про це повідомив глава Групи Олексій Чернишов.
"У 2024 році займаємося проєктування двох комплексів вітрової енергетики. Плануємо будувати їх в Одеській та Миколаївській областях, що є дуже символічною і важливою позицією з нашого боку", – сказав Чернишов журналістам на форумі "Зроблено в Україні" в Києві 26 лютого.
Інших деталей він не назвав.
"Щодо співпраці з ЄІБ та іншими МФО, ми розробляємо стратегії декарбонізації та стратегії, які дозволять збільшити частку альтернативної енергетики в структурі Групи Нафтогаз", – зазначив він.
Нещодавно у своєму Facebook Чернишов написав про зустріч з головою представництва Європейського інвестиційного банку в Україні Жаном-Еріком де Загоном, зазнчивши, що вони обговорювали стратегію декарбонізації та реалізацію спільних з ЄІБ зелених проєктів.
Як повідомляла Енергореформа, у жовтні 2020 року Група Нафтогаз отримала "зелений" тариф та ліцензію на продаж електроенергії для нової сонячної електростанції у Чуднові Житомирської області піковою потужністю 33,3 МВт, на початку липня вона ввела в експлуатацію СЕС "Андріївка" у Балаклійському районі Харківської області потужністю 0,999 МВт.
Фото УВЕА, з архіву.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.