Прийняття рішення про підвищення з 16 січня граничних цін на е/е на спотових ринках, дозволило в результаті знизити тривалість відключень е/е споживачам на 1,5 черги, передає Енергореформа.
Про це повідомив голова Національного енергорегулятора НКРЕКП Юрій Власенко.
"Наші регуляторні рішення дозволили знизити на 1,5 черги тривалість відключень електроенергії споживачам", – сказав Власенко під час виступу у Верховній Раді 11 лютого, куди його викликали рішенням від попереднього дня.
Власенко зазначив, що під час масованих атак РФ Україна втрачала приблизно 40% власної генерації, й можливості покривати потребу власними ресурсами не було. Водночас, ріст ціни на е/е на суміжних ринках не дозволяв залучати імпорт.
Голова НКРЕКП пояснив, що після підвищення прайскепів (на 82,5%, до 15 тис. грн/МВт*год) протягом лютого імпорт зріс майже удвічі, порівняно з таким же періодом січня, а його щоденний обсяг досягав 50 тис. МВт*год. Це, за його словами, покриває 20% добового споживання.
"Рішення про необхідні регуляторні зміни були прийняті в тісній співпраці з урядом", – зазначив Власенко.
Джерело: https://www.rada.gov.ua/video/rada-tv/64430.html
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.