Відносини України і Німеччини завжди будуть близькими та партнерськими, адже вони засновані на спільних цінностях і реалізації цілої низки важливих ініціатив геополітичного та економічного спрямування. Про це в інтерв’ю німецькому виданню Die Zeit сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.
Він зокрема наголосив на спільній боротьбі із зовнішніми факторами, серед яких– агресивні спроби Росії принизити українські транзитні можливості на користь російського проекту «Північний потік-2».
«Українська газотранспортна система була побудована для транзиту російського газу до Європи. Потужність трубопровідної системи становить 146 млрд кубометрів газу на рік. В даний час використовується 90 млрд. Система цілком надійна, - сказав Володимир Гройсман.
Пояснюючи сприйняття «Північного потоку-2», він зазначив наступне: “Росія хоче взяти Європу в заручники, ця ідея є ще однією гібридною зброєю проти Європи. Як тільки Росія задомінує на газовому ринку, вона зупинить постачання”.
Прем’єр міністр наголосив на бажанні України стати газовою державою, яка задовольняє власні потреби у газі і експортує його. “Ми можемо зробити це до 2025 року. А ви можете вигідно вкласти свої інвестиції в Україну і отримувати енергетичні ресурси з іще одного джерела», - заключив голова Уряду.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.