Плани з демонтажу зруйнованого реактора Чорнобильської АЕС доведеться відкласти на невизначений термін через влучання у лютому БПЛА РФ у конфайнмент, передає Енергореформа.
Про це заявила міністр захисту довкілля і природних ресурсів України Світлана Гринчук.
"У нас був чітко розроблений план з партнерами, тому що ми тут не самі. І Чорнобильська АЕС, і ті плани із забезпечення ядерної безпеки, частиною яких є демонтаж нестабільних конструкцій, на жаль, зараз через атаку на конфайнмент і через часткову втрату його функціоналу доведеться посунити", – сказала вона під час преспідходу в Чорнобилі 12 квітня, відповідаючи на запитання агентства "Інтерфакс-Україна".
За її словами, наразі важко сказати, на який час доведеться відкласти ці плани.
Як повідомляла Енергореформа, внаслідок удару російського безпілотника вранці 14 лютого по НБК "Укриття" над енергоблоком №4 ЧАЕС і пожежі, що виникла, пошкоджено цілісність зовнішньої оболонки НБК та обладнання в гаражі технічного обслуговування кранів.
Надзвичайну ситуацію на ЧАЕС повністю вдалося ліквідувати лише 7 березня.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.