Планів піднімати тариф на електроенергію для населення немає, передає Енергореформа.
Про це повідомив міністр енергетики Герман Галущенко.
"Той тариф, який є, дає можливість фінансово збалансувати ринок. Тому планів підняття тарифу на сьогодні не існує", – сказав Галущенко під час "години запитань до уряду" 17 січня, яку транслює народний депутат Олексій Гончаренко ("Європейська солідарність").
Як повідомляла Енергореформа, тариф на е/е для побутових споживачів з 1 червня 2024 року до 30 квітня 2025 року становить 4,32 грн/кВт*год.
Він діє для споживачів багатоквартирних та приватних будинків, гуртожитків, садових товариств, дачних, гаражних кооперативів.
Крім того, протягом опалювального періоду (з 1 жовтня 2024 року по 30 квітня 2025 року) передбачено пільговий тариф для споживачів, які використовують електроопалювальні установки: при споживанні до 2000 кВт*год – 2,64 грн/кВт*год за весь обсяг, при споживанні понад 2000 кВт*год – 4,32 грн/кВт*год за весь обсяг.
При цьому "нічний тариф" при встановленому двозонному лічильнику складає 2,16 грн/кВт*год.
Джерело: https://www.youtube.com/live/MV6Z6vSo7pU
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.