Глава Міненерго Герман Галущенко наполягає на необхідності розвитку атомної енергетики в Україні та висловлює занепокоєння негативним сприйняттям цього процесу в суспільстві, передає Енергореформа.
"Я просто прошу мене почути. Без атомної енергетики у нас не буде світла. Я просто не розумію, чому проєкти в атомній енергетиці викликають таке якесь сприйняття. Якщо ми можемо побудувати ХАЕС-3 та ХАЕС-4, це 2,2 ГВт в систему. І ми це будемо робити. Ми це будемо робити паралельно, розвиваючи і сонце, і вітер, і будь-які інші види альтернативної генерації", – сказав міністр під час Години запитань до уряду в парламенті 24 травня.
При цьому міністр заначив, що враховуючи географічне розташування України, протягом зими генерація е/е з сонячної "близька до нуля".
"Тому треба розуміти, що зимою нам сонце сильно не допоможе втримати енергосистему, тим більше під обстрілями. Слава Богу, у нас є атомна енергетика, і ми будемо її розвивати", – підкреслив глава Міненерго.
Як повідомляла Енергореформа, раніше міністр енергетики України Герман Галущенко зазначав, що з метою компенсації втрат енергетичних потужностей через війну з росією Україна планує у 2024 році розпочати будівництво нових блоків на майданчику Хмельницької АЕС.
Йдеться про два блоки ВВЕР-1000 радянського зразка (№3-4), для чого йдуть переговори з Болгарією про продаж Україні відповідного обладнання, а також два блоки AP-1000 американської компанії Westinghouse. Україна стане першою країною в Європі, де буде побудовано атомні блоки цього типу.
Наразі ХАЕС складається з двох блоків ВВЕР-1000.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.