Понад 10 регіонів уже надали Міністерству розвитку громад та територій паспорти енергостійкості, передає Енергореформа.
Про це повідомив заступник голови відомства Костянтин Ковальчук.
"На цей час ми отримуємо енергопаспорти від регіонів, ведемо моніторинг, даємо певні зауваження, повертаємо в робочому порядку. Станом на зараз більше 10 регіонів вже дали такі паспорти, вони з грифом ДСК", – сказав Ковальчук на засіданні енергокомітету Верховної Ради, що транслювалося онлайн, 18 грудня, передає кореспондент "Енергореформи".
За його словами, йде збір відповідної інформації для розуміння потреб регіонів та подальшого формування політики в кожному з них.
"Ми разом із Міністерством енергетики це робимо. Нещодавно були з цього питання в Офісі президента, де також тримають його на контролі", – додав Ковальчук.
Як повідомляла Енергореформа, 19 листопада президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна до кінця 2024 року вперше має підготувати паспорти енергетичної стійкості регіонів, щоб вони могли забезпечити стійкість за умов обстрілів енергетики. За його словами, для всіх областей буде опрацьовано основу для можливості витримати усі енергетичні виклики.
Джерело: https://www.youtube.com/watch?v=3sTCsx74-Ww
Фото з архіва.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.