Понад 100 об’єктів мережі АЗС, які належать російській "Татнєфті" і розташовані в Харківській та Полтавській областях, планується передати в управління ПАТ "Укрнафта", передає Енергореформа.
Про це повідомило Національне агентство України з виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів (АРМА).
Як зазначається в повідомленні АРМА на сайті 28 липня, передача АЗС в управління має відбутися за спеціальною процедурою на основі розпорядження Уряду, проект якого розглядався на узгоджувальній нараді за участю представників Мінекономіки, Мінфіну, Антимонопольного комітету та інших зацікавлених органів.
За словами глави АРМА Олени Думи, які наводяться в повідомленні, пріоритет держави полягає в оперативній передачі активу управителю та водночас у забезпеченні ефективного управління, насамперед сплаті належного доходу в Державний бюджет.
При цьому вона зазначила, що уже виявлено ознаки неефективного управління великим арештованим бізнесом, що може спричинити значні втрати для бюджету країни.
"Нині АРМА перевіряє такі кейси і буде вживати необхідні кроки для запобігання подібним сценаріям. Тому в цьому випадку не можна допустити ситуації низьких доходів держави від управління масштабними енергетичними активами", – підкреслила голова АРМА.
Нагадаємо, у липні 2022 року з посиланням на Офіс генерального прокурора повідомлялося, що за його клопотанням в управління АРМА передані корпоративні права 19 українських підприємств, які контролювали російські корпорації "Ростех", "Роснєфть", "Газпром", "РусАл", "Росатом", "Група ГМС", "Татнєфть" та російські банки на загальну суму понад 7,75 млрд грн.
АРМА 25 липня повідомила, що розпочато перевірку ефективності управління НАК "Нафтогаз України" мережею АЗК Glusco (до 2018 року – мережа НК "Роснєфть", яку пов'язували з Віктором Медведчуком). Вона має закінчитися 31 липня.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.