Понад 14,8 тис. працівників критичної інфраструктури отримають доплати за відновлення її об’єктів після обстрілів РФ у лютому цього року, передає Енергореформа.
Про це повідомило Міністерство енергетики.
"За лютий 2026 року 14 806 працівників подали заяви на отримання доплати за участь в аварійно-відновлювальних роботах після російських обстрілів", – йдеться в повідомленні Міненерго 17 березня.
Згідно з ним, за січень виплати отримали 12,3 тис. працівників ремонтних бригад, для чого уряд спрямував 246,4 млн грн із резервного фонду державного бюджету.
Міністерство нагадало, що доплата становить 20 тис. грн і передбачена на період січень-березень 2026 року для працівників підприємств паливно-енергетичного комплексу, житлово-комунального господарства та АТ "Українська залізниця", незалежно від форми власності. Це ремонтні бригади, бригадири, інженери та інші спеціалісти, які працюють у складних умовах, щоб якнайшвидше відновити роботу критично важливих систем.
Міненерго уточнило, що працівникам не потрібно подавати заяви самостійно – списки формують роботодавці та подають через портал "Дія" з 6 по 15 число наступного місяця, а кошти перераховуються на поточні рахунки без відкриття нових не пізніше кінця місяця, наступного за місяцем виконання робіт.
Воно також додало, що 16 березня уряд удосконалив механізм надання державної допомоги працівникам, які виконують аварійно-відновлювальні роботи після пошкоджень критичної інфраструктури, розширивши коло її отримувачів – до нього включили працівників, на яких офіційно покладені функції керівників аварійних бригад під час виконання відновлювальних робіт.
Також допомогу зможуть отримувати працівники підприємств інших галузей, якщо їх було офіційно відряджено або направлено на аварійно-відновлювальні роботи за зверненням обласних чи Київської міської військових адміністрацій.
Зміни також передбачають можливість уточнення через портал "Дія" переліків підприємств і працівників, залучених до аварійно-відновлювальних робіт, які з певних причин не потрапили до списків у встановлені строки.
Джерело: https://t.me/energyofukraine/6494
Фото з архіва.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.