Підвищення удвічі середньодобової температури повітря 12 жовтня порівняно з попереднім днем (13°C проти 6,2°C) знизило рівень споживання – вечірній максимум цього дня був на 2% нижчим, передає Енергореформа.
Про це повідомила НЕК "Укренерго".
Разом з тим у своєму оновленні в Телеграм-каналі 13 жовтня системний оператор назвав це зниження "досить стриманим".
У цілому, за його інформацією, через бойові дії та з інших причин без світла залишається 483 населені пункти, а обстріли росіян завдали нових пошкоджень мережам обленерго в Донецькій, Миколаївській, Харківській, Херсонській областях.
Крім того, дощ та вітер частково знеструмили 4 населені пункти в Чернігівській області.
Згідно з даними сайту ENTSO-E, експорт електроенергії, який суттєво виріс 12 жовтня (до 4723 МВт-год порівняно з 375 МВт-год 11 жовтня), сьогодні також утримується на подібному рівні – 4675 МВт-год (2840 МВт-год у Словаччину та 1835 МВт-год у Молдову). Експорт іде у нічні години та години активної роботи сонячних електростанцій.
Натомість імпорт, який навпаки суттєво знизився 12 жовтня (до 66 МВт-год з 1274 МВт-год 11 жовтня), залишається незначним і надходить тільки зі Словаччини – 217 МВт-год з 15:00 до 17:00.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.