Два дні поспіль надходить інформація про можливе замінування будівель на території УкрНДІгаз в Івано-Франківську, який у складі АТ "Укргазвидобування" відповідає за нові розробки та дослідження, передає Енергореформа.
Про це повідомило Міністерство енергетики.
Згідно з його щоденним оновленням в телеграм-каналі 14 лютого, на період обстеження території, працівникам Івано-Франківського підрозділу інституту довелося покинути її.
У цілому ситуація в енергосистемі стабільна, дефіциту електроенергії немає, зазначає Міненерго.
За його інформацією, протягом доби в короткочасні ремонти енергетики виводили два корпуси ТЕС, які після усунення зауважень повернули до роботи.
У резерві – сім блоків теплоелектростанцій, які буде задіяно у разі потреби.
Водночас НЕК "Укренерго" в своєму оновленні в Телеграм-каналі зазначає, що протягом доби включили в мережу після ремонту один з енергоблоків ТЕС, пошкоджених при обстрілах.
За даними системного оператора, споживання е/е продовжує дещо збільшуватися: 13 лютого його добовий максимум, зафіксований приблизно о 10:00, був на 1,7% вище, ніж у понеділок, 12 лютого. Сьогодні станом на 09:00 рівень споживання електроенергії на 0,5% вищий за відповідний показник 13 лютого.
НЕК це пояснює зниженням через хмарність активності роботи дахових сонячних електростанцій, через що домогосподарства беруть більше ресурсу з мережі.
Втім, попри збільшення споживання, електроенергії вистачає, як і пропускної потужності магістральної мережі, вказує "Укренерго".
При цьому на її підстанції в південному регіоні відновлено роботу частини обладнання, що підвищило надійність передачі електроенергії магістральними мережами по одній з областей.
Водночас здійснюється як імпорт, так і експорт е/е в чотирьох напрямках: Польщі, Румунії, Словаччини та Молдови. Імпорт складає 1 923 МВт-год, що на 23% менше показника 13 лютого, експорт – 776 МВт-год, що утричі менше вчорашнього показника.
Разом з тим, 399 населених пунктів залишаються без світла через бойові дії та з інших причин.
Зокрема, через артобстріл з боку кордону РФ є пошкодження в розподільчих мережах Сумської області. Також через обстріли є пошкодження в мережах "Херсонобленерго".
Крім того, у зв’язку з підтопленням продовжують залишатися знеструмленими 24 споживачі в Закарпатській області (вже три дні – ЕР).
З технічних причин є відключення в Дніпропетровській, Київській, Сумській, Чернігівській областях. Тривають ремонтні роботи.
Джерела: https://t.me/Ukrenergo/2653
https://t.me/energyofukraine/1643
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.