Правоохоронні органи розпочали досудове розслідування в кримінальному провадженні щодо фіктивного працевлаштування екс-радника міністра енергетики України в ПАТ "Черкасиобленерго", передає Енергореформа.
Про це повідомило Міністерство енергетики в своєму телеграм-каналі 4 січня, зазначивши, що таке працевлштування дозволило йому отримати тимчасову відстрочку від мобілізації у лави ЗСУ.
3 січня Міненерго з посиланням на держкопанію "Українські розподільні мережі" ("УРМ"), куди входить "Черкасиобленерго", заявило, що екс-радник міністра, працевлаштувавшись в обленерго, ініціював видання наказу про запровадження дистанційної роботи, у результаті чого не виконував своїх обов'язків, проте отримував заробітну платню в ПАТ.
Із власних джерел агентству "Інтерфакс-Україна" стало відомо, що йдеться про Олександра Візіря, звільненого з посади радника глави Міненерго приблизно рік тому.
Після виявлення факту зловживання "УРМ" направило відповідне зверення в прокуратуру, а Міненерго видало доручення про проведення перевірок надання броні працівникам усіх енергокомпаній.
Також Міненерго звернулося до громадян, які мають об’єктивну інформацію про зловживання бронюванням в енергокомпаніях, повідомляти про виявлені факти на "гарячу лінію" його громадської приймальні.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.