Асоціація сонячної енергетики України продовжує дискусію щодо проблематики "старих" небалансів на ринку ВДЕ та провонує механізми її вирішення, передає Енергореформа.
АСЕУ 28 лютого проведе відкрите засідання свого правового комітету, до якого запрошує долучитися всіх охочих експертів галузі.
Тема засідання: "Дієві юридичні інструменти для зменшення розміру "старих" небалансів".
Як пояснює асоціація, останніми днями виробники ВДЕ почали отримувати від "Гарантованого покупця" пропозиції щодо зарахування зустрічних однорідних (грошових) вимог вартості врегулювання небалансів.
"У разі підписання таких актів заліку виробники ВДЕ визнають розміри заборгованості за "небаланси", розраховані за формулою, визнаною Верховним Судом протиправною та нечинною. Відповідно, наявна заборгованість "ГарПока" за вироблену електричну енергію перед її виробниками зменшиться", – пояснює АСЕУ.
Там додали, що юристи Асоціації вже провели декілька нарад і мають бачення вирішення питань.
Питання дискусії:
Дата проведення: 28 лютого о 14:00
Формат: ZOOM
Реєстрація для участі в засіданні за посиланням – https://forms.gle/VeJznr6Jm28QkFeA9
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.