Прогнозувати, коли закінчаться обмеження енергоспоживання промисловості, введені після атак російських агресорів 8 травня, поки неможливо, передає Енергореформа.
Це зазначив голова правління НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький.
"Тут будь-який прогнозист, буде, швидше, схожий на людину, яка ворожитьє на кришталевій кулі. Це повністю залежить від атак, від їх характеру, від характеру пошкоджень", – сказав він журналістам під час підписання грантової угоди з німецьким банком KfW 9 травня.
"Важко сказати, робиться все можливе для того, щоб відновити і якомога більше генерації, і зняти обмеження", – додав він.
Як повідомляла Енергореформа, промисловість почали обмежувати з 8 травня – у той день на вечірні години, а на 9-10 травня – і на нічні, до 7:00. Це пояснюється дефіцитом генерації після атак, внаслідок останньої з яких 8 травня були виведені з роботи 2 ГЕС, а також суттєво пошкоджені 3 ТЕС ДТЕК. Також недостатній імпорт е/е.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.