У 2025 році соціальну Програму АТ "Оператор ринку" з підвищення обізнаності про роботу ринку електроенергії пройшли 515 фахівців, а з моменту запуску 2024 році вона налічує 792 випускників, з яких 41% жінок та 59% чоловіків, передає Енергореформа.
"Програма не лише підвищує обізнаність щодо роботи ринку електроенергії України, але й підтримує обороноздатність країни. У 2025 році на Збройні Сили України спрямовано більше 4 млн грн, а загальна сума допомоги за весь час дії програми перевищує 7 млн грн", – повідомив "Оператор ринку" на своєму сайті.
Зазначається, що протягом останнього року програма є особливо затребуваною серед компаній, які встановлюють газопоршневі або когенераційні установки, працюють у сегменті ВДЕ, впроваджують установки зберігання енергії (BESS) та виходять на ринок як нові виробники, постачальники чи трейдери.
"Оператор ринку" нагадав, що його програма щодо підвищення обізнаності про роботу ринку електроенергії України включає чотири пакетні системи.
"Модель ринку" – базовий курс для розуміння логіки функціонування енергосистеми, сегментів ринку, принципів формування ціни та торгівлі е/е. Пакет "Зелений+" присвячений роботі виробників із ВДЕ та установками зберігання енергії, умовам продажу електроенергії за різними сценаріями та перспективам інтеграції ВДЕ у ринок.
"Розподілена генерація" фокусується на розвитку локальної генерації, механізмах балансування, участі малих виробників у ринку та технічних особливостях інтеграції в енергосистему.
"Балансуючий ринок та виробники" – детальний курс для виробників про можливості на ринку, алгоритми дій для балансування системи, планування, розрахунки та взаємодію на балансуючому ринку.
Серед спікерів курсів – представники самого оператора, НЕК "Укренерго", ДП "Гарантований покупець", торговців е/е, компаній, які займаються розвитком ВДЕ, споживачів.
"Бізнесу потрібне не фрагментарне, а системне розуміння правил, логіки та взаємодії сегментів ринку. Саме тому "Оператор ринку" запустив Програму щодо підвищення обізнаності про роботу ринку е/е. Це ініціатива, що поєднує освітню місію та підтримку ЗСУ, має на меті розширення та поглиблення знань бізнесу, а також об’єднання професійної спільноти для обговорення актуальних питань функціонування енергетики в умовах надскладних викликів", – зазначив оператор.
Джерело: https://www.oree.com.ua/index.php/newsctr/n/30615
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.