НАЕК "Енергоатом" заявила про проліт БПЛА над Південноукраїнською атомною станцією у ніч з 18 на 19 грудня, акликавши Міжнародне агентство з атомної енергії не допутити ризиків ядерної загрози з боку РФ, передає Енергореформа.
"Сьогодні вночі, 19 грудня о 00:46, зафіксовано проліт дрона-камікадзе "Шахід" над майданчиком Південноукраїнської АЕС у близькості до ядерної установки. Це є абсолютно неприпустимим порушенням ядерної та радіаційної безпеки", – заявила компанія у своєму телеграм-каналі 19 грудня.
"Енергоатом заначив", що проінформував МАГАТЕ та усю світову атомну спільноту про цей факт.
"Вкотре закликаємо не допустити, щоб ядерні об’єкти піддавалися ризику нападу з боку армії рф й несли загрозу ядерній та радіаційній безпеці України і світу", – підкреслила компанія.
Як повідомляла Енергореформа, "Енергоатом" з початку повномасштабного вторгнення вже неодноразово заявляв про прольоти ракет російських терористів над атомними станціями України.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.