"Першочергове завдання нової програми – це проекти швидкого відновлення енергетичних об'єктів. У перспективі – реалізація проектів післявоєнного відновлення об'єктів критичної енергетичної інфраструктури на основі новітніх технологій та принципів сталого розвитку", – зазначили у Міненерго.Також планується створити групу постійно діючих експертів – інженерів, фахівців з проектного менеджменту, закупівель та інших сфер, які надаватимуть допомогу Міненерго та енергетичним компаніям у технічній експертизі руйнувань, пошуку кращих варіантів якісного відновлення зруйнованих об'єктів, а також у підготовці відповідних проектів для отримання технічної допомоги чи інвестиційного фінансування.
"Допомога міжнародних партнерів, зокрема організацій системи ООН, дуже важлива для енергетичних компаній на місцях, операторів систем розподілу, що відповідають за експлуатацію електричних і газових мереж, компаній генерації тощо", – підкреслив заступник міністра.За його словами, українські енергокомпанії через значні обсяги руйнувань потребують, зокрема, підтримки сучасним технологічним обладнанням, інструментами, автотранспортом для проведення ремонтних робіт, засобами особистої безпеки, пальним.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.