Процес перетворення держпідприємства "Гарантований покупець" в акціонерне товариство стартував і має бути завершений до кінця 2024 року, передає Енергореформа.
Про це повідомив заступник міністра економіки Олексій Соболев.
"Позавчора було перше засідання комісії. Проговорили плани. Сподіваємося завершити процес перетворення "Гарпока" в акціонерне товариство цього року", – сказав Соболев в інтерв’ю агентству "Інтерфакс-Україна".
Він зазначив, що найімовірніше його наглядова рада буде сформована все-таки вже на початку наступного року.
"Будемо заздалегідь готуватися до конкурсу з відбору наглядової ради. Було б чудово завершити цьогоріч і її формування, але не думаю, що це вдасться. Найімовірніше – на початку наступного", – вказав заступник міністра.
Водночас він звернув увагу, що корпоратизація "ГарПока" має відбутися легше, ніж НАЕК "Енергоатом".
"У "ГарПока", звісно, не ті масштаби. Його активи не розпорошені по всій Україні, майно сконцентроваане, та його не так і багато. Це дозволить швидко провести оцінку, тому спробуємо зробити і його корпоратизацію швидше", – зауважив Соболев.
За його словами, статус акціонерного товариства додасть "зрозумілості партнерам у Європі", і таким чином легше буде залучати додаткове фінансування у разі необхідності.
Як повідомляла Енергореформа, Кабінет міністрів прийняв рішення реорганізувати державне підприємство "Гарантований покупець" в акціонерне товариство, 100% акцій якого належать державі й не підлягають приватизації або відчуженню, 2 лютого 2024 року.
Згідно з розпорядженням, створено комісію з перетворення "ГарПока", яку очолив заступник міністра економіки Олексій Соболєв.
Повністю інтерв’ю заступника міністра економіки Олексія Соболєва читайте незабаром на сайті агентства www.interfax.com.ua
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.