"Фонд створений за європейським принципом – "забруднювач платить", який відповідно до Регламенту ЄС про управління енергетикою і кліматичними діями передбачає цільове спрямування екологічних податків на енергоефективність та декарбонізацію і застосовується у 21 країні ЄС", – прокоментували у Державному агентстві з енергоефективності та енергозбереження України.Як пояснило агентство у своєму релізі, закумульовані у фонді декарбонізації кошти будуть спрямовані винятково на фінансування програм та заходів з енергоефективності, зокрема, на державні цільові програми у сфері енергоефективності, використання відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива, декарбонізації.
"Створивши цей фонд, Україна зробила ще один вагомий крок, що наближає інтеграцію в ЄС та післявоєнну відбудову. Це рішення сприятиме досягненню спільної з ЄС мети – енергонезалежність та безвуглецевий розвиток", – зазначила голова Держенергоефективності Ганна Замазєєва, слова якої наводяться у релізі.За її словами, в Україні буде постійне джерело коштів для запровадження населенням, бізнесом, місцевою владою заходів з енергоефективності.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.