Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроект №7249 про сплату ренти за видобутий у країні газ тільки за фактом його реалізації з подальшою доплатою залишкових сум протягом трьох місяців після закінчення військового стану, передає Енергореформа.
За законопроект про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей визначення рентної плати за видобуток газу природного на період дії військового, надзвичайного стану" на засіданні Ради 21 квітня проголосувало 287 народних депутатів.
Документ прийнято за умов скорочення термінів його підготовки до другого читання.
Як повідомляла Енергореформа, 22 березня 2022 року набув чинності закон №7038-д, яким було введено механізм диференційованої рентної плати для видобутку природного газу залежно від ціни його реалізації.
Законом встановлено диференціацію залежно від трьох рівнів цін – до $150/тис. куб. м, від $150 до $400 та понад $400.
Розрахунок ціни реалізації газу, від якої розраховується рента, визначається як середньоарифметичне значення митної вартості імпорту та котирувань на нідерландському газовому хабі ТТF. Раніше рента обчислювалася лише з митної вартості імпорту.
Міністерство економіки України розрахувало фактичну ціну реалізації природного газу у березні 2022 року, з якої розраховується рентна плата на його видобуток, на рівні $1004,65 за 1 тис. куб. м (29 тис. 390,8 грн.).
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.