Верховна Рада України призначила Світлану Гринчук, яка майже рік до цього обіймала посаду міністра захисту довкілля та природних ресурсів, міністром енергетики України, передає Енергореформа.
Рішення про призначення міністрів (крім міністра оборони та міністра закордонних справ) до нового уряду приймалося пакетно, одним голосуванням.
Гринчук народилася 11 листопада 1985 року в м. Чернівці.
У 2008 році закінчила Чернівецький торговельно-економічний інститут Державного торговельно-економічного університету, де навчалась за спеціальністю "Фінанси" та отримала кваліфікацію магістра з фінансів. Має науковий ступінь кандидата економічних наук із спеціальності гроші, фінанси та кредит.
З 2008 викладала фінанси в Київському національному торговельно-економічному університеті, в 2012 році стала науковим співробітником ННЦ "Інститут аграрної економіки" НААНУ.
У 2015 році почала працювати головним спеціалістом Департаменту з питань безпеки життєдіяльності в Секретаріаті Кабінету міністрів, вже за рік очолила департамент з питань зміни клімату та захисту озонового шару в Міністерстві екології та природних ресурсів України.
У 2019 році Гринчук стала радницею прем’єр-міністра України з питань охорони довкілля на громадських засадах, у 2020 році обіймала аналогічну посаду в Міністерстві фінансів.
У 2022 році вона стала заступницею міністра захисту довкілля та природних ресурсів України, відповідальною за європейську інтеграцію.
У вересні 2023 року обійняла посаду заступниці міністра енергетики, де координувала, зокрема, розроблення планів розвитку у сфері енергетики, а також очолила Офіс підтримки реформ при міністерстві, де вела реалізацію політики щодо інтеграції енергоринків з ЄС, декарбонізації енергетики та розвитку ВДЕ, корпоративного управління, енергетичної безпеки.
Стала міністром захисту довкілля та природних ресурсів 5 вересня 2024 року.
Онлайн трансляцію засідання українського парламенту в YouTube веде народний депутат Ярослав Железняк (фракція "Голос").
Джерело: https://www.youtube.com/live/yDrBc4ndSvI
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.