За повідомленням НЕК "Укренерго", нічна ракетна атака росіян не вплинула на роботу енергосистеми, передає Енергореформа.
Водночас, згідно з її оновленням в Телеграм-каналі, протягом доби через бойові дії є нові пошкодження та знеструмлення в Дніпропетровській, Донецькій, Київській та Харківській областях, а всього на ранок з цієї та з інших причин знеструмлені 384 населені пункти.
За даними Міністерства енергетики в Телеграм-каналі, зокрема, після обстрілів протягом доби знеструмлені понад 15 тис. абонентів у 7 населених пунктах Донецької області, понад 250 споживачів у 4 населених пунктах Харківської області, 76 споживачів у Дніпропетровській області.
Також, як повідомлялося раніше, в Київській області через падіння уламків російської ракети, збитої під час нічної атаки, є пошкодження в мережах ДТЕК "Київській регіональні електромережі", через що знеструмлені майже 1700 споживачів. Тривають ремонтні роботи.
За добу енергетики відновили електропостачання 146 тис. споживачів.
Як зазначає "Укренерго", зокрема, на ранок вже відновлена робота двох повітряних ліній 220 кВ, які відключалися уночі дією захисту, та енергоживлення всіх споживачів, які залишалися без світла внаслідок цього – 132 тис. споживачів у Львові та 9,7 тис. споживачів – у Роздолі Львівської області.
У цілому в енергосистемі дефіциту е/е немає і не прогнозується.
За даними системного оператора, сьогодні станом на 09:50 споживання знизилось на 4% у порівнянні з тим же часом середи, а 20 березня добовий максимум споживання був на 0,2% нижче, ніж 19 березня.
У роботі сім атомних блоків з 9 доступних Україні, інші два – в ремонті. Безхмарна погода сприяє активній роботі сонячних електростанцій, натомість вітрові електростанції через зниження швидкості вітру вночі та на ранок дещо зменшили обсяги виробництва. На гідроелектростанціях триває пропуск водопілля.
Експорт е/е, який здійснюється здебільшого в денні та нічні години в Словаччину, Угорщину, Румунію, Польщу, та Молдову, складає 2148 МВт-год, що на 16% більше вчорашнього показника.
Натомість імпорт знизився на 52,5% – до 2305 МВт-год. Він іде в денні та вечірні години зі Словаччини, Угорщини, Румунії та Молдови.
Джерело: https://t.me/Ukrenergo/2701
https://t.me/energyofukraine
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.