"Сьогодні кожна область займається підготовкою так званих "паспортів енергетичної незалежності". Цей документ готується для того, щоб кожен регіон зрозумів одну просту річ: населення й об’єкти критичної інфраструктури у цьому регіоні мають бути забезпечені власними джерелами живлення", – сказав Брехт, слова якого наводяться в повідомленні "Укренерго" в Facebook за результатами Київського міжнародного економічного форуму.За його словами, "Укренерго" для підготовки цих документів визначила "ідеальний енергетичний мікс" для розвитку енергетики в кожному регіоні з урахуванням їхніх потреб і можливостей та надає всю необхідну інформацію, щоб визначити види генерації та доцільність її встановлення.
"50% цього ідеального енергетичного міксу має бути вироблено за рахунок відновлюваних джерел енергії. Приблизно 20-25% – це пікові гарантовані потужності. Ще приблизно 10-15% – це установки зберігання енергії", – зазначив глава НЕК.Він уточнив, що на початку грудня ці плани мають бути фіналізовані й презентовані внутрішньому та зовнішньому бізнесу.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.