13 травня вдень російські агресори вчергове атакували інфраструктуру Групи "Нафтогаз" одразу в кількох регіонах, передає Енергореформа.
Про це повідомив голова правління НАК "Нафтогаз України" Сергій Корецький.
"На Харківщині ворожий БПЛА пошкодив один із газовидобувних активів. Також під ударом був виробничий об’єкт у Житомирській області. Внаслідок атаки виникла пожежа", – написав Корецький у Facebook ввечері.
Він наголосив, що цього разу обійшлося без постраждалих.
"Щойно дозволить безпекова ситуація, розпочнемо оцінку наслідків і необхідні роботи, щоб якнайшвидше відновити пошкоджену інфраструктуру", – запевнив глава "Нафтогазу".
Як повідомляла Енергореформа, 9 травня російські війська атакували FPV-дроном автомобіль аварійної служби Групи "Нафтогаз" у Донецькій області, коли працівники їхали відновлювати газопостачання у прифронтовій Дружківці. Внаслідок удару автомобіль було повністю знищено, але працівники встигли евакуюватися та не постраждали.
Масована комбінована атака РФ 5 травня принесла серйозні руйнування об'єктів газовидобутку групи "Нафтогаз".
Тоді загинули три співробітники "Нафтогазу" та двоє працівників ДСНС.
Всього з початку 2026 року РФ здійснила понад 100 масованих комбінованих атак на об'єкти групи "Нафтогаз", переважно газовидобутку, одні з останніх атак тривали п'ять днів поспіль – з 1 по 5 травня.
Джерело: https://www.facebook.com/100088633775719/posts/1001275839503533/?rdid=U8bHloLoYROjRmNU#
Фото з архіву.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.