НАК "Нафтогаз України" після рішення уряду про зменшення з 95% до 30% базового нормативу сплати дивідендів отримав приблизно 8,5 млрд грн, які спрямує на закупівлю газу для опалювального сезону 2022/2023, передає Енергореформа.
Про це повідомив глава компанії Юрій Вітренко.
"Вчора урядом було прийнято рішення про зменшення базового нормативу сплати дивідендів з 95% до 30% (…). Різниця між 95% та 30%, а це близько 8,5 млрд грн, за рішенням уряду будуть спрямовані на імпорт природного газу для сталого проходження опалювального сезону", - написав Вітренко у своєму Facebook 2 липня.
Він зазначив, що у зв’язку з рішенням уряду "Нафтогаз" доплатив 1,6 млрд грн до сплачених у березні авансом 2,3 млрд грн дивідендів з прибутку за 2021 рік понад 12 млрд грн.
Вітренко також зазначив, що за 5 місяців 2022 року НАК сплатила до держбюджету 47 млрд грн, що складає третину усіх податкових надходжень до державної казни.
Як повідомляла Енергореформа, Вітренко заявляв, що, виходячи із урядового завдання накопичити до ОЗП 19 млрд куб. м газу, імпортувати доведеться приблизно 6 млрд куб. м, для чого "Нафтогазу" знадобиться до $8 млрд.
При цьому Вітренко наголошував, що компанії буде потрібна зовнішня фінансова допомога для закупівлі газу або підтримка держбюджету.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.