"Це була найбільша, напевно, за весь час атака по енергосистемі України. Вона характеризується тим, що були застосовані комбіновані засоби поразки, тобто не лише крилаті ракети, але також шахеди та балістичні ракети. Атаку було здійснено в різних регіонах України, по теплових та гідроелектростанціях, а також по магістральних підстанціях, якими управляє "Укренерго", – розповів CEO.За його словами, є пошкодження енергооб'єктів у багатьох регіонах.
"Особливо дісталося Харкову – тут масштаб пошкоджень більший, ніж в інших регіонах. Ми зараз працюємо разом із колегами з обленерго та іншими операторами критичної інфраструктури над швидким планом відновлення електропостачання для міста", – зазначив Кудрицький.Він попередив, що загалом поки енергетики усуватимуть наслідки атак, 22 березня можуть бути обмеження енергопостачання у різних регіонах, зокрема, на лівобережжі України.
"Поки що немає інформації щодо ризиків щодо прориву дамби – пошкодження великі, проте вони відносяться безпосередньо до гідроелектростанції в плані виробництва електроенергії", – уточнив Кудрицький.За його словами, протягом 22 березня планується залучити технічну допомогу з імпорту електроенергії.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.