Російські окупанти серйозно поранили працівника Запорізької АЕС, розстрілявши його з автомата у його помешканні, передає Енергореформа.
Про це повідомила НАЕК "Енергоатом".
"23 травня 2022 року російські окупанти увірвались до помешкання співробітника енерго-ремонтного підрозділу Запорізької АЕС Сергія Швеця та розстріляли його з автоматичної зброї. З численними кульовими пораненнями Сергій ушпиталений до міської лікарні Енергодара. Лікарі борються за його життя", – йдеться у повідомленні "Енергоатома у телеграм-каналі 23 травня.
У компанії зазначили, що ні пояснити, ні виправдати таку нелюдську жорстокість неможливо.
"Потвори, які вчиняють злочини проти мирних людей, працівників ЗАЕС, повинні бути притягнуті до відповідальності", – наголосили в НАЕК.
ЗАЕС, розташована у м. Енергодар Запорізької області, окупована військами РФ з 4 березня.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.