"Російська агресія вивела з ладу понад 50% теплових потужностей, 30% сонячної та понад 90% вітрової генерації", – зазначив Галущенко, якого цитує прес-служба міністерства.За його словами, енергетична інфраструктура України продовжує зазнавати нищівних збитків. Нині приблизно 650 тисяч споживачів не мають доступу до електроенергії, а понад 180 тисяч домогосподарств – без газопостачання. Зруйновано майже 5% встановлених генеруючих потужностей, при цьому 35% генеруючих потужностей розташовані на окупованих територіях. Видобуток газу впав на 12-15%.
"Завдяки вашій підтримці та гуманітарній допомозі моїм колегам вдається відновлювати електропостачання в середньому 50 тисяч домогосподарств на день. Усього з початку війни було підключено понад 5,2 мільйона домогосподарств", - наголосив Галущенко.Міністр енергетики на засіданні керуючої ради Міжнародної енергетичної агенції в середу запропонував надати Україні статусу асоційованого члена МЕА.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.