Ротації експертів постійних моніторингових місій Міжнародного агентства з атомної енергії минулого тижня успішно проведено на всіх АЕС України, передає Енергореформа.
Про це повідомила Державна інспеція ядерного регулювання України.
У своєму повідомленні у Facebook 19 червня ДІЯРУ нагадала, що постійно діючі місії МАГАТЕ на українських атомних електростанціях були запроваджені на офіційне запрошення України з метою моніторингу за станом безпеки на АЕС в умовах військової агресії росії.
Там зазначили, що на окупованій Запорізькій АЕС постійна моніторингова група працює із вересня 2022 року, і за цей час вже двічі відбувалися затримки зі зміною складу місії МАГАТЕ на ЗАЕС.
На Чорнобильській, Рівненській, Південноукраїнській і Хмельницькій атомних станціях постійні моніторингові місії МАГАТЕ розпочали свою діяльність у січні 2023 року, і ротації на цих АЕС проводяться безперешкодно та у встановлені терміни.
Як повідомляла Енергореформа, ротація місії МАГАТЕ на ЗАЕС, після якої на станції працює вже восьма група експертів агентства, відбулася під час візиту на станцію його гендиректора Рафаеля Гроссі 15 червня. Планувалося, що група збільшиться з чотирьох до шести осіб.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.