Рівень розрахунків ДП "Гарантований покупець" з ВДЕ-генерцією за вироблену зелену електроенергію у квітні складає 56,3%, що на 10% більше, ніж за попередній місяць, передає Енергореформа.
Про це свідчать дані на сайті підприємства.
Згідно з цими даними, за неповний травень рівень розрахунків складає 49,9%.
Всього в середньому з 1 січня рівень розрахунків складає 59,5%, що на цей час вище за середньорічний у 2022 році – 53,3%.
"ГарПок" станом на 22 травня придбав 2,3 млн МВт-год зеленої електроенергії, сплативши за неї 8,2 млрд грн.
При цьому підприємство зазначає, що заборгованість НЕК "Укренерго", яка зі свого тарифу з передачі має компенсовувати рівень зеленого тарифу в обсягах, який залишається після розрахунків "ГарПока" за вироблену зелену е/е коштами з її продажу, складає 18,2 млрд грн. Але в цю суму входить також недопдата за жовтень-грудень 2022 року.
Як повідомляла Енергореформа, у січні 2023 року рівень розрахунків досяг 91%, у лютому – 57,9%, у березні – 51,1%.
Причинами боргів перед ВДЕ в "Укренерго" називали дефіцитність самого тарифу на передачу, а також борги учасників ринку перед компанією.
За даними гендиректора ДТЕК ВДЕ Олександра Селіщева, борг перед очолюваною ним компанією за зелену е/е складає приблизно EUR50 млн.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.