НЕК "Укренерго" втратила за час масованих обстрілів енергосистеми шістьох своїх співробіників, передає Енергореформа.
Про це повідомив голова правління компанії Володимир Кудрицький.
"Шестеро співробітників "Укренерго" загинули з початку обстрілів, загинули на робочих місцях. Всі ми, хто працює в цій сфері, зараз несемо персональні ризики, особливо ті люди, які працюють на підстанціях, ремонтують лінії електропередач. Їхня робота не просто дуже важка, а й дуже небезпечна", – сказав Кудрицький в ефірі національного телемарафону Єдині новини 17 лютого.
Разом з тим глава "Укренерго" висловив упевненість, що в компанії немає людей, які б працювали на користь ворога.
"У наших лавах ми зрадників не виявляли, і ми дуже ретельно перевіряємо персонал перед тим, як допускати на робочі місяця, особливо тих людей, які мають доступ до певної інформації. Ми абсолютно впевнені в цих людях", – зазначив він.
При цьому Кудрицький додав, що, якби ворог мав якусь внутрішню інформацію з "Укренерго", то результативність його атак могла бути набагато вищою.
"Те, яким чином вони проводять свою кампанію проти нашої енергосистеми, наводить на думку, що все-таки розуміння оперативної ситуації в енергетиці росіяни не мають", – підкреслив очільник системного оператора.
Як повідомляла Енергореформа, українська енергосистема з початку жовтня пережила приблизно півтора десятки ракетних та майже два десятки хвиль атак дронами з боку російських агресорів.
Енергохолдинг ДТЕК повідомляв про майже 30 атак на свої об’єкти, в тому числі артилерійські, внаслідок яких 28 енергетиків були поранені, а троє загинули.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.