У рамках підготовки до проходження наступної зими НАК "Нафтогаз України" має у 2026 році побудувати 392 МВт розподіленої, переважно, газової генерації, "Оператор ГТС" – ще 92 МВт, передає Енергореформа.
Про це повідомив віцепрем’єр-міністр енергетики Денис Шмигаль.
"Ще один важливий елемент – це розподілена генерація. Не лише місцевим адміністраціям, громадам поставлено завдання створити розподілену генерацію. Також ми говоримо про це з державними компаніями. Проєкт на 2026 рік включає 392 МВт – це те, що буде створювати "Нафтогаз", і 92 МВт – те, що буде створювати ОГТСУ", – сказав Шмигаль на брифінгу за результатами РНБО щодо Комплексного плану стійкості українських міст і регіонів 3 березня.
За його словами, йдеться переважно про газотурбінне або газопоршневе обладнання, яке дасть додаткову генерацію, забезпечить власні потреби і допоможе в разі руйнації або "блекаутів", зокрема, локальних, відповідниим регіонам.
Як повідомляла Енергореформа з посиланням на голову правління НЕК "Укренерго" Віталія Зайченка, внаслідок російських обстрілів в Україні впродовж наступних років буде зберігатися стабільний попит на нові генеруючі потужності орієнтовним обсягом 9,5 ГВт.
За його словами, йдеться про високоманеврену газову генерацію, теплові електростанції на біопаливі, установки зберігання енергії та "зелену" генерацію.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.