Україна зможе відновити повноцінну роботу Дністровської ГАЕС завдяки синхронізації української енергосистеми з європейською, передає Енергореформа.
Про це заявив міністр енергетики України Герман Галущенко.
"В ізольованому режимі НЕК "Укренерго" фактично не могла користуватися Дністровською ГАЕС, бо включення її агрегату в насосному режимі потужністю 420 МВт спричиняло в енергосистемі значні відхилення частоти від номінального значення та могло призвести до каскадної аварії із зупинкою атомних енергоблоків", – пояснив міністр, якого цитує телеграм-канал НАЕК "Енергоатом".
За його словами, завдяки технологічним перетокам електроенергії до ENTSO-E й ефективному використанню ДГАЕС у насосному режимі, також зменшаться й обсяги відключень відновлюваної генерації та спрощується здійснення ремонтних кампаній у західній частині системи передачі.
Як повідомляла Енергореформа, ОЕС України та Молдови об'єдналася з європейською енергосистемою 16 березня. До цього з 24 лютого ОЕС працювала в ізольованому режимі.
Дністровська ГАЕС поруч з іншими ГЕС та ГАЕС виконує функцію високоманеврових потужностей, що відіграє значну роль у балансуванні енергосистеми.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.