Ситуація з природнім газом в Україні через обстріли РФ непроста, але не критична, і перебуває під повним контролем "Нафтогазу", передає Енергореформа.
Про це повідомив глава Групи Нафтогаз Роман Чумак під час зустрічі з керівництвом місії МВФ в Україні на чолі з Гевіном Греєм.
"Ми повністю контролюємо ситуацію. Так, вона непроста, але не критична. Нафтогаз здійснює імпорт газу в обсягах, які необхідні для збалансування системи та задоволення потреб всіх груп споживачів", – заявив Чумак, слова якого наводяться в повідомленні на сайті.
За його даними, від початку повномасштабного вторгнення об’єкти Групи Нафтогаз зазнали 15 ракетно-дронових атак, внаслідок яких її виробничі потужності зазнали значних пошкоджень. Проте, як запевнив Чумак, Група робить все можливе, щоб продовжувати працювати та забезпечувати споживачів газом.
Він подякував представникам МВФ за відкритий діалог та підтримку, а також висловив сподівання на посилення співпраці з метою забезпечення енергетичної стійкості України.
У повідомленні вказується, що в зустрічі також взяли участь заступник керівника місії МВФ Тревор Лессард, постійна представниця МВФ в Україні Прісцилла Тофано, заступник виконавчого директора МВФ від України Владислав Рашкован, старший економіст місії Гайко Гессе.
Як повідомляла Енергореформа, в бліц-інтерв’ю агентству "Інтерфакс-Україна" на початку лютого глава Міненерго Герман Галущенко зазначав, що Україна потребуватиме імпорту щонайменше 1 млрд куб м газу до кінця року. За його словами, крім власних коштів, у НАК є відкриті кредитні лінії, зокрема, лінія ЄБРР на EUR200 млн. Він також вказав, що можуть бути грантові кошти та постачання газу грантом.
В коментарі Енергореформі 20 лютого глава енергокомітету Верховної Ради Андрій Герус зазначив, що "газу потрібно буде імпортувати стільки, скільки буде втрачено внаслідок обстрілів видобутку". Герус підтвердив, що необхідність імпорту газу виникла насамперед через обстріли, які не можна було прорахувати.
Він припустив, що у Групи Нафтогаз зараз є кошти для імпорту, але їх, можливо, доведеться залучати ззовні для закупівлі газу навесні з розрахунку на наступний ОЗП. Він також висловився за розосередження в газовій інфраструктурі "всього, що може бути розосереджене".
Джерело: https://www.naftogaz.com/news/roman-chumak-proviv-zustrich-iz-kerivnytstvom-misii-mvf
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.