Споживання електроенергії в Україні в понеділок, 15 липня, через спеку, за прогнозом, досягло максимуму, передає Енергореформа.
Про це повідомила НЕК "Укренерго".
"Через аномальну спеку в Україні та Європі, за прогнозом – споживання досягло максимальної позначки та суттєво перевищує можливості українських електростанцій для його покриття", – зазначається в її повідомленні в Телеграм-каналі.
Обленерго, як і анонсувалося учора, для компенсації дефіциту енергії в системі до 16:00 застосовуватимуть три черги графіків погодинних відключень, з 16:00 до 24:00 – одразу чотири черги.
НЕК уточнила, що 14 липня з 01:00 до 07:00 для зменшення обсягу дефіциту вона залучала аварійне постачання від енергосистем Польщі та Словаччини, сьогодні вночі – від Польщі. Крім того, вчора з 11:00 до 18:00 українська енергосистема надавала аварійну допомогу Польщі – приймала надлишки ресурсу з її енергосистеми.
Протягом доби з Румунії, Словаччини, Польщі, Угорщини передбачається імпорт е/е загальним обсягом 25 126 МВт*год, що на 12% менше вчорашнього.
НЕК пояснила, що імпорт зменшився через аномальну спеку та зростання споживання в Європі.
Через погодні умови на ранок в Україні знеструмлені 446 населених пунктів у шести областях: Київській, Чернігівській, Житомирській, Тернопільській, Львівській та Рівненській.
НЕК додала, що з технічних причин, пов’язаних із впливом спеки на високовольтне обладнання та лінії електропередачі, а також є наслідками бойових дій у прифронтових регіонах, знеструмлювалися споживачі у Дніпропетровській, Закарпатській, Житомирській областях.
Всього з технічних причин та через бойові дії в Україні без світла 495 населених пунктів.
Як повідомляла Енергореформа, за поясненням НЕК, споживачі кожної області, які не належать до переліку об’єктів критичної інфраструктури, розділені на 6 черг (груп). Застосування обмежень до трьох черг означає, що для половини споживачів у кожному регіоні діють графіки погодинних відключень.
Якщо застосовано більше трьох черг графіків – обмеження поширюються на більшу кількість споживачів, приблизно до 75%.
Інформація щодо графіків відключень у кожному регіоні розміщена на сайтах обленерго або на їхніх сторінках у соцмережах.
Джерело: https://t.me/Ukrenergo/3052
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.