Споживання електроенергії станом на 9:30 четверга на 1,9% вище, ніж у середу, що зумовлено спекотною погодою у південних та частині західних областей, передає Енергореформа.
Про це повідомила НЕК "Укренерго".
Згідно з її повідомленням в Телеграм, вчора, 14 серпня, максимум споживання був зафіксований увечері на тому ж рівні, що й попередньої доби.
Водночас "Укренерго" закликає максимально ощадливо споживати електроенергію увечері – з 18:00 до 22:00.
При цьому НЕК вказує, що вчора їй знову довелося просити аварійну допомогу від Словаччини для збалансування енергосистеми.
Втім, обмежень е/е на четвер, як і аносувалося учора, не передбачається.
Але через бойові дії та з інших причин повністю або частково знеструмлені 499 населених пунктів, зазначає компанія.
Міністерство енергетики зі свого боку повідомляє, що у Дніпропетровській області під час атаки БПЛА на підстанції вимикалося обладнання, але споживачі не знеструмлювались.
Натомість у Чернігівській області внаслідок ворожих обстрілів без електропостачання залишались майже 3,7 тис. абонентів, у Харківській – знеструмлювалась підстанція та побутові споживачі.
Крім того, в цій області під час робіт три електромонтери з ремонту та монтажу отримали опіки різного ступеня, їх доставили до лікарні.
За даними Міненерго, минулої доби енергетики відновили живлення для 40,12 тис. споживачів, знеструмлених внаслідок бойових дій.
Джерела: https://t.me/Ukrenergo/3167
https://t.me/energyofukraine/2744
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.