Споживання електроенергії в Україні знижується через теплу та сонячну погоду, передає Енергореформа.
Про це повідомила НЕК "Укренерго".
Згідно з її оновленням в Телеграм-каналі 26 лютого, у неділю 25 лютого, у порівнянні з попереднім вихідним днем – неділею 18 лютого добовий максимум споживання, зафіксований приблизно о 18:30, був на 4,6% нижче.
Сьогодні станом на 09:30 рівень споживання на 2,3% нижче за відповідний показник попереднього робочого дня 23 лютого.
НЕК зазначає, що дефіцит в енергосистемі не прогнозується.
За даними Міненерго в Телеграм-каналі, після короткострокових ремонтів до роботи повернуто блок і корпус ТЕС, у резерві 18 одиниць генеруючого обладнання теплоелектростанцій, які будуть задіяні у разі потреби.
За інформацією "Укренерго", експорт сьогодні здійснюється протягом доби в Словаччину, Угорщину, Польщу, Румунію та Молдову загальним обсягом 2429 МВт-год (учора 2300 МВт-год), імпорт йде також з усіх п'яти країн загальним обсягом 2079 МВт-год, що майже в 5 разів більше за недільний показник.
Джерела: https://t.me/Ukrenergo/2666
https://t.me/energyofukraine/1693
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.