Споживання електроенергії через спеку в південних областях зросло наприкінці тижня та зранку 12 серпня в порівнянні з тим же періодом минулого тижня, передає Енергореформа.
Про це повідомила НЕК "Укренерго".
"У неділю, 11 серпня, максимум споживання був увечері й на 2,7% вищий за вечірній максимум минулої неділі, 4 серпня. Сьогодні станом на 9:30 рівень споживання на 1,3% вищий за відповідний показник минулого понеділка, 5 серпня", – йдеться в її повідомленні в Телеграм-каналі.
Водночас компанія підтвердила свою вчорашню інформацію про відсутність застосування заходів обмеження е/е на понеділок, 12 серпня.
Вона додада, що 11 серпня на запит оператора польської енергосистеми Україна приймала надлишки електроенергії з цієї країни.
При цьому через бойові дії та з інших причин повністю або частково знеструмлені 495 населених пунктів, а через негоду на ранок були знеструмлені 13 населених пунктів у Київській області.
Джерело: https://t.me/Ukrenergo/3154
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.