"Найвище споживання за першу половину літа було зафіксовано вчора, 6 липня, о 16:00. Це на 7% вище, ніж у найспекотніший день літа 2022 року, і на 14% вище, ніж минулого четверга. Для розуміння: таке зростання дорівнює виробничій потужності майже двох атомних енергоблоків", – повідомила НЕК "Укренерго" 7 липня.За її даними, причиною суттєвого зростання споживання е/е насамперед є активне використання кондиціонерів.
"Якщо минулого літа такі піки споживання для енергосистеми не були надто складним завданням, то зараз різке збільшення навантаження суттєво ускладнює її роботу. А енергосистема все ще відновлюється після масованих терористичних атак росіян", – прокоментували в компанії.Наразі тривають масштабні ремонтні роботи на електростанціях та в мережі, що, відповідно, скорочує кількість енергоблоків та основного обладнання високовольтної інфраструктури у роботі.
"З 16:00 до 23:00 енергосистема потребує вашої допомоги. Зменшіть використання кондиціонерів та потужних електроприладів. Не включайте їх одночасно, особливо у вечірні години. Переносите енергоємне споживання на інші години доби", – звернувся системний оператор до споживачів.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.