На суботу, 18 лютого, НЕК "Укренерго" сьомий день поспіль не встановлює лімітів споживання електронергії, передає Енергореформа.
Про це повідомляють оператори системи розподілу.
"Графік на завтра – знову "білий", відключення не плануються, а тому в домівках, приміщеннях буде світло і тепло", – зазначає у своєму Facebook, зокрема. "Закарпаттяобленерго".
Згідно з повідомленням "Прикарпаттяобленерго", 18 лютого графік погодинного відключення електроенергії застосовуватися не буде, адже "Укренерго" довело області безліміт протягом всієї доби.
Однак, у разі перевантаження мереж або інших непередбачуваних обставин, можуть бути відновлені вимкнення за графіками, попереджає оператор.
"Вихідні розпочинаємо зі світлих новин! 18 лютого графіки погодинного відключення застосовуватись не будуть. "Укренерго" не встановлено ліміт споживання електричної енергії на території Волинської області в суботу", – зазначає "Волиньобленерго".
Як вказує "Хмельницькобленерго", завтра погодинні відключення в Хмельницькій області не здійснюватимуться, однак зберігається невелика ймовірність, що мережеві обмеження в північних громадах області призведуть до застосування погодинних відключень у цих громадах.
"У будь-якому разі ці обмеження можуть бути лише в період максимального навантаження та за основними чергами", – пояснює оператор.
"Сумиобленерго" попереджає, що попри плани не застосовувати графіки по Сумам та області через відсутність дефіциту потужності, при зростанні споживання електроенергії можуть бути застосовані графіки погодинних вимкнень.
Про відсутність відключень у Дніпропетровській області також повідомляє група ДТЕК, втім через ремонт мереж у Києві та області можливі відключення за графіком.
Через мережеві обмеження на Одещині також продовжують діяти стабілізаційні відключення.
Як повідомляла Енергореформа з посиланням на міністра енергетики Германа Галущенка, у п'ятницю та у вихідні в Україні буде резерв потужності, тому відключень не передбачається. Згідно з повідомленням ДТЕК, у Києві та Київській області через ремонти можуть бути відключення в частині Лівого берега і в Голосіївському районі в суботу, а також в Голосіївському, Солом'янському, Дарницькому, Дніпровському районах у неділю.
Крім того, відключенням за графіками можливі в окремих населених пунктах Бучанського району.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.