Електропостачання споживачів Одеської області планується відновити сьогодні до кінця дня, передає Енергореформа.
Про це повідомив міністр енергетики Герман Галущенко.
"В Одеській області на сьогодні на ранок вже заживлено критичну інфраструктуру – всю ніч енергетики працювали. Ми плануємо, що до вечора вже буде подана електроенергія для споживачів", – зазначив Галущенко, слова якого наводяться у релізі міністерства.
У Міненерго підкреслили, що ситуація з електропостачанням найскладніша у Київській, Вінницькій та Одеській областях.
За словами Галущенка, дефіцит в енергосистемі зберігається, водночас набирають потужності атомні енергоблоки, які дозволять його скоротити.
Міністр підкреслив, що енергетики проводять відновлювальні роботи в режимі 24/7, зокрема, використовуючи і матеріали та обладнання, яке надають міжнародні партнери України.
В офіційному телеграм-каналі Одеської міської ради зазначається, що на ранок вівторка всі лікарні та пологові будинки міського підпорядкування забезпечені електроенергією, водою та теплом, запущено всі 11 великих котелень, також працює 12 малих. За інформацією міськради, водопостачання відновлено в усіх районах міста, у мікрорайони, де його немає, воду підвозять.
За словам голови Одеської ОВА Максима Марченка, до обіду 6 грудня електропостачання побутових споживачів було відновлене в низці районів Одеси.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.