13 жовтня на одній з ТЕС на два дні раніше запланованого терміну вийшов з ремонту енергоблок, який додав до енергосистеми додаткові 160 МВт потужності, передає Енергореформа.
Про це повідомило Міністерство енергетики в своєму Телеграм-каналі 14 жовтня.
Зі свого боку ПАТ "Центренерго" на своїй сторінці у Facebook з посиланням на генерального директора Андрія Чуркіна повідомило, що компанія завершила підготовку до зими і всі її обʼєкти готові до опалювального сезону.
Там вказали, що 13 жовтня запустили ще один енергоблок 160 МВт на Зміївській ТЕС.
"Тепер генеруючі спроможності підприємства зросли ще на 160 МВт і досягли запланованої на початок опалювального сезону величини", – зазначається у повідомленні.
Там також пояснили, що введення додаткового резерву значно підвищить надійність постачання електрики для споживачів Харківського енергетичного вузла.
Крім того, компанія вказала, що підготовлені усі теплові мережі міст-супутників електростанцій "Центренерго", а тепло в оселі мешканців селища Слобожанське (Харківська область, супутник Зміїївської ТЕС) та міста Українка (Київська область, супутник Трипільської ТЕС), згідно рішення місцевих рад, планується дати з 16 жовтня.
"Таким чином, підприємство виконало зобов'язання перед державою щодо введення запланованої кількості генеруючих одиниць та потужностей на цей час", – резюмували в "Центренерго".
Як повідомляло агентсво Інтерфакс-Україна з посиланням на міського голову Харкова Ігоря Терехова, з огляду на теплу погоду в місті відкладають початок опалювального сезону. За його словами, тепло до будинків почнуть подавати після того, як протягом трьох діб середньодобова температура повітря буде нижчою за 8 градусів тепла.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.