Третій сезон Програми щодо підвищення обізнаності про роботу ринку електроенергії України, започаткованій АТ "Оператор ринку", пройшов 231 учасник, надходження для ЗСУ від проведення курсів склали 2,4 млн грн, передає Енергореформа.
"За результатами третього сезону у 2026 році навчання пройшов 231 учасник ринку електричної енергії. Надходження від проведення курсів склали 2,4 млн грн, які будуть спрямовані на підтримку ЗСУ", – йдеться в повідомленні "Оператора ринку" на сайті 23 червня.
Там уточнили, що загалом від початку реалізації Програми з 2024 року її учасниками стали 1 046 представників та представниць енергетичних компаній, промислових підприємств, аграрного бізнесу, виробників електроенергії, трейдерів та постачальників. За весь час дії Програми сума надходжень становила 10,5 млн грн.
Як зазначає "Оператор ринку", протягом останнього року особливий інтерес до навчання демонстрували компанії, які розвивають газопоршневу та когенераційну генерацію, працюють у секторі відновлюваної енергетики, впроваджують установки зберігання енергії (BESS) або планують вихід на ринок як нові виробники, постачальники чи трейдери електроенергії.
Як повідомляла Енергореформа, у 2024 році "Оператор ринку" запровадив освітньо-соціальну програму щодо підвищення обізнаності про роботу ринку е/е. Всі кошти з її проведення перераховуються ЗСУ.
Програма проходить у форматі професійного інтенсиву від теорії до реальних кейсів та включає наступні пакети: "Модель ринку" (базовий курс для розуміння логіки функціонування енергосистеми, сегментів ринку, а також принципів формування ціни та торгівлі електроенергією); "Зелений+" (присвячений роботі виробників з ВДЕ та УЗЕ, умовам продажу електроенергії за різними сценаріями та перспективам інтеграції ВДЕ у ринок); "Розподілена генерація" (фокус на розвитку локальної генерації, механізмах балансування, участі малих виробників у ринку та технічних особливостях інтеграції в енергосистему); "Балансуючий ринок та виробники" (детальна інформація про можливості на ринку саме для виробників та принципи балансування системи, зокрема команди, розрахунки та взаємодія на балансуючому ринку).
До проведення консультацій долучаються, зокрема, НЕК "Укренерго", ДП "Гарантований покупець", ПрАТ "Укргідроенерго", група компаній-учасників ринку, а також фахівці АТ "Оператор ринку".
Джерело: https://www.oree.com.ua/index.php/newsctr/n/33580
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.