Група Нафтогаз у листопаді збільшила видобуток газу на понад 400 тис. куб. м, ввівши у роботу 3 свердловини, передає Енергореформа.
Про це повідомив її очільник Олексій Чернишов.
"Продовжуємо нарощувати видобуток українського газу! Тільки за листопад ввели в експлуатацію 3 високодебітні свердловини (…). Сумарно в листопаді ми маємо додатково понад 400 тис. куб. м газу на добу!", – написав він у своєму Facebook 1 грудня.
Чернишов уточнив, що дві зі згаданих свердловин – нові, запуск яких, за його словами, став результатом реалізації найбільшої в історії сучасної України програми 3D-сейсморозвідувальних досліджень та високопрофесійності фахівців "Нафтогазу".
Третя – відновлена, яка перебувала в ліквідаційному фонді впродовж 35 років.
Як повідомляла Енергореформа, "Укргазвидобування" поставило у 2023 році перед собою завдання збільшити видобуток природного газу на 1 млрд куб. м – до 13,5 млрд куб. м. У 2022 році "УГВ" видобуло 12,5 млрд куб. м природного газу (товарного), що на 3% менше, ніж 2021-го.
НАК "Нафтогаз України" належить 100% акцій "Укргазвидобування".
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.