ПАТ "Центренерго" завершило ремонти трьох резервних блоків сумарною потужністю 690 МВт на своїх ТЕС, передає Енергореформа.
Про це компанія повідомила на сайті 5 жовтня.
"Йдеться про три додаткових блоки, які ввели в роботу після поточного ремонту. Він тривав від двох до чотирьох місяців. І тепер, у будь-який момент, за вимогою диспетчера, резерв може бути під’єднаний до мережі ОЕС України", – пояснило "Центренерго" у повідомленні.
Там підкреслили, що це дозволяє збільшити потужність та надійність енергосистеми на додаткові 690 МВт.
Як зазначили в енергокомпанії, станом на цей час, обидві її ТЕС – "Зміївська" та "Трипільська" – працюють у штатному режимі, генерують електроенергію відповідно до комерційного графіка та підтримують балансуючий режим.
Разом з тим, як там підкреслили, відновлювальні роботи та підготовка до осінньо-зимового періоду всіх об’єктів підприємства триває відповідно до графіків, затверджених Міненерго та буде завершена вчасно завдяки злаодденості всіх зацікавлених сторін.
Як повідомляла Енергореформа, в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна" наприкінці серпня генеральний директор ПАТ "Центренерго" Андрій Чуркін зазначав, що компанія планує задіяти в осінньо-зимовий період 2023/2024 років вісім енергоблоків сумарною потужністю майже 1,2 ГВт.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.