Обмеження електроспоживання у Києві з настанням холодів можуть збільшитися у часі, якщо пропускна спроможність мереж, якими електроенергія надходить до стодиці, залишиться на такому ж рівні, як зараз, передає Енергореформа.
Так важає виконавчий директор ДТЕК Дмитро Сахарук.
"Якщо будуть діяти ті мережеві обмеження, які є зараз і які призводять до обмежень електропостачання умовно по 4 години 3 рази на добу, якщо ми не встигнемо до холодів відремонтувати і збільшити пропускнку спроможність мереж до Києва, то, можливо, час, протягом якого може бути відключена електроенергія, може бути трохи довший", – сказав Сахарук в ефірі національного телемарафону Єдині новини 11 листопада пізно увечері.
При цьому він наголосив, що не готовий сказати, наскільки довшим може бути час відключень, втім хоче звернути увагу, що із зниженням температури підвищується споживання електрики.
"Коли знижуватиметься температрура, споживання ростиме. Кожні 5-7 градусів зниження температури це в середньому плюс 10% споживання. Навантаження буде більше і дефіцит потужності зростатиме", – пояснив він.
Разом з тим Сахарук зазначив, що потрібно буде шукати шляхи, аби з одного боку не залишити спожиівачів без світла, а з іншого не допустити аварій в мережі через перенавантаження.
"Ми будемо намагатися скоротити тривалість відключень, якщо системний оператор "Укренерго" збільшуватиме можливості передачі електроенергії у Київ", – зазначив топ-менеджер ДТЕК.
Він також додав, що через масштабні руйнування енергосистеми, отримані внаслідок масованих ударів російських загарбників протягом жовтня, до яких додалися удари по інфраструктурних обєктах у ніч на 11 листопада, Київ та область, а також низка інших областей має обмеження пропускної спроможності мереж.
Фото з архіву
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.