У Києві розпочала працювати перша когенераційна газопоршнева установка потужністю 1,5 МВт, встановлена за допомоги Проєкту енергетичної безпеки USAID на одному з підприємств критичної інфраструктури, передає Енергореформа.
Про це повідомив мер Віталій Кличко.
"Київ замовив ще 15 когенераційних установок, які мають надійти партіями протягом року. Адже мета – протягом року досягти додаткової сумарної потужності близько 170 МВт", – зазначив Кличко, слова якого наводяться в повідомленні КМДА в Телеграм 7 листопада.
За його словами, в умовах постійних атак РФ ключовим пріоритетом столичної влади є модернізація енергосектору, підвищення стійкості та енергетичної незалежності Києва (його споживання складає 1000-1500 МВт – ЕР).
Він нагадав, що в травні цього року Київрада схвалила Концепцію "Енергетичне відновлення: шлях до розподіленої когенерації", спрямовану на розбудову в столиці локальних джерел комбінованого виробництва тепла та електроенергії, ширше використання альтернативних джерел палива.
Джерело: https://t.me/KyivCityOfficial/11455
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.