Графіки аварійних відключень, застосовані 16 липня через вихід з ладу обладнання на одному з енергооб'єктів, найближчим часом будуть відмінені, передає Енергореформа.
Про це повідомила заступниця міністра енергетики Світлана Гринчук.
"Наші енергетики намагалися якнайшвидше привести до ладу енергообладнання, вже зараз воно в роботі, налагоджуються останні технологічні процеси", – сказала вона в ефірі каналу "Ми-Україна" 16 липня увечері.
За її словами, остаточне поверенння обладання в енергосистему дозволить відмінити графіки аварійних відключень і повернутися до погодинних.
Як повідомляла Енергореформа, на 16 липня через вихід з ладу обладнання на одному з енергообєктів та високе споживання, "Укренерго" запровадила на всю добу відключення одночасно чотирьох черг, що означає одночасне знеструмлення до 70% споживачів.
Згодом у семи областях – Харківській, Сумській, Полтавській, Кіровоградській, Запорізькій, Донецькій та Дніпропетровській, – починаючи з 10 ранку, поступово були введені графіки аварійних відключень.
Ближче до вечора обленерго в Полтавській та Сумській областях повідомили про запровадження в областях спецграфіків аварійних відключень, які вводяться за спецкомандою "Укренерго" для розвантаження енергосистеми у значних обсягах і на виконання яких дається всього 3 хвилини, на відміну від графіка аварійних відключень, де на виконання команди є 15 хв.
Повідомити споживачів про тривалість знеструмлення при застосуванні СГАВ неможливо.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.