Протягом доби в аварійний ремонт вийшли 3 блоки на теплових електростанціях, ще 2 блока виведено в поточний ремонт, передає Енергореформа.
Про це повідомила НЕК "Укренерго" у своєму телеграм-каналі 27 грудня.
Згідно з інформацією Міненерго у його телеграм-каналі, натомість в роботу після аварійного ремонту включився 1 блок ТЕС.
"Проте наразі електроенергії, виробленої електростанціями всіх видів, вистачає для забезпечення енергопостачання всіх юридичних та побутових споживачів", – зазначила "Укренерго".
Про відсутність дефіциту та планових відключень повідомляє і міністерство.
Водночас системний оператор звертає увагу, що попри теплу погоду загальний рівень споживання залишається високим, тому питання ощадливого споживання електроенергії не знімається.
Імпорт електроенергії, який здійснюється впродовж всієї доби зі Словаччини, Польщі Румунії та Молдови, порівняно з учорашнім днем знизився на 40% – до 11,8 тис. МВт-год.
За даними "Укренерго", через негоду загалом на ранок знеструмлено 20 населених пункти, яких без світла більше доби 2 – в Харківській області, 14 –в Донецькій області.
Через технічні пошкодження є знеструмлені споживачі у Дніпропетровській та Запорізькій областях.
Через бойові дії та з інших причин без світла залишається 447 населених пунктів.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.