НЕК "Укренерго", Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів, Держагентство з управління зоною відчуження та німецька компанія "NOTUS energy Invest Ukraine GmbH" підписали Меморандум про співробітництво у сфері розвитку ВДЕ-проєктів в 30-км зоні біля ЧАЕС, передає Енергореформа.
Як зазначає у своєму повідомленні в Телеграм-каналі "Укренерго", у документі йдеться про стабільне і безпечне електропостачання з зони відчуження з використанням наявної інфраструктури та мереж.
"Одним із ключових результатів співпраці має стати створення додаткових об’єктів ВДЕ. Це підвищить надійність енергопостачання навколишніх населених пунктів і збільшить частку ВДЕ у енергосистемі України", – зазначила компанія.
Там уточнили, що "Укренерго" в рамках співпраці буде прогнозувати розвиток генеруючих потужностей та розвивати систему передачі для забезпечення пропускної спроможності мереж згідно потреб ринку.
У компанії нагадали, що це не перша співпраця "Укренерго" з німецькими партнерами. Зокрема, на реалізацію проєктів з відновлення та реконструкції підстанцій залучено більше EUR30 млн кредитних коштів Кредитної установи для відбудови KfW. Окрім цього, німецькі оператори системи передачі системно допомагають нам з заміною обладнання, яке було пошкоджено обстрілами.
Як зазначила в своєму релізі Українська вітроенергетична асоціація, її член німецька компанія Notus Energy має двадцятирічний досвід впровадження вітрових проектів обсягом понад 1600 МВт в 13 країнах світу,
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.